Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Wycieczka do Kętrzyna i Gierłoży

Wycieczka do Kętrzyna i Gierłoży

Opublikowano: 28-10-2019

28 października 2019 roku klasy Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie realizujące innowację „Bezpieczeństwo narodowe. Przygotowanie do służby mundurowej” wzięły udział w wycieczce dydaktycznej do Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie i Wilczego Szańca w Gierłoży.

Uczniowie zapoznali się z bazą dydaktyczną i szkoleniową Centrum, dowiedzieli się od st. chor. szt. SG Pani Agaty Strachel, jakie są warunki przyjęcia do SG i jakie wymagania stawiane są funkcjonariuszom w trakcie służby oraz jak wygląda szkolenie kursowe na dalszych etapach służby.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z  pracowniami w  Zespole Kryminalistyki Zakładu Prawa i Kryminalistyki, z urządzeniem Heimann do prześwietlania bagażu w pracowni Zespołu Kontroli Bezpieczeństwa Zakładu Bezpieczeństwa w Komunikacji, Polową Bazą Minersko-Pirotechniczną Zakładu Bezpieczeństwa w Komunikacji oraz Muzeum Sprzętu Teleinformatycznego SG. Wiele parametrów i możliwości omawianego sprzętu było zaskoczeniem dla nas wszystkich, granica Polski –jednocześnie granica Unii Europejskiej jest doskonale strzeżona.

Drugim etapem wycieczki był przejazd do Gierłoży, do byłej kwatery Adolfa Hitlera, gdzie uczniowie dowiedzieli się od przewodnika wielu interesujących faktów z historii II wojny światowej.

Organizatorzy i opiekunowie: Maria Stawowa-Świerkowska, Sławomir Raczyński, Roman Korzeń.

ARCHIWUM

Skip to content