Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta – czyli lekcja demokracji w ZSM-E

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta – czyli lekcja demokracji w ZSM-E

Opublikowano: 22-11-2021

W związku z zarządzeniem nr 285 Prezydenta Miasta Olsztyna wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta na kadencję 2021 – 2023 w ZSM-E będą przeprowadzone wybory przez szkolną komisję wyborczą w dniu 25 listopada 2021 r. w godzinach od 9.00 do 12.00.

Zadaniem Młodzieżowej Rady Miasta ma być między innymi upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży, zwiększanie aktywności młodych ludzi, kształtowanie poczucia odpowiedzialności w zakresie spraw dotyczących samorządu lokalnego, działanie na rzecz ochrony praw i godności ucznia, reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji samorządowych i pozarządowych.

Kandydatami do Młodzieżowej Rady Miasta kadencji 2021 – 2023 z naszej szkoły są:

  1. Wojciech Brandt z klasy 1EbC
  2. Sebastian Jabłonka z klasy 3MaP

W/w kandydaci opracowali swoje hasła wyborcze i programy wyborcze.

Wojciech Brandt jest uczniem klasy 1EbC, zawsze marzył o kandydowaniu do Młodzieżowej Rady Miasta.

Hasło wyborcze Wojtka „ Przyszłość jest w Nas”

Chciałbym pokazać wszystkim, że Eneregtyk jest szkołą, która w bardzo profesjonalny sposób podchodzi do nauczania zawodowego jednocześnie łamiąc stereotypy, które już od dłuższego czasu ciążą na olsztyńskich technikach. Pragnę pokazać to, że atmosfera w naszej szkole jest bardzo przyjazna dla nowych uczniów. Sam jestem pierwszakiem i doskonale to zauważyłem, przychodząc do tej szkoły. W Młodzieżowej Radzie Miasta, oprócz godnego reprezentowania ZSM-E, chciałbym również skupić się na naszych uczniowskich problemach. Będę postulował i przekonywał do zmniejszenia liczby uczniów w klasach. Przecież tu chodzi o edukację młodego pokolenia. Ponadto w ramach pracy w Młodzieżowej Radzie Miasta będę starał się, aby moje ukochane miasto Olsztyn wzorem innych dużych Polskich miast stał się bardziej otwarty i przystępny dla młodzieży. Sam dobrze rozumiem czego nam młodym “brakuje” w Olsztynie. Jestem też otwarty na Wasze propozycje – drogie koleżanki i koledzy z Energetyka. Współpraca jest najważniejsza.

Proszę o głos. Na pewno Was nie zawiodę.

Drugim kandydatem jest Sebastian Jabłonka z klasy 3MaP, który pragnie sprawdzić się w takiej społecznej działalności.

Jego hasło wyborcze: „Działanie zamiast obietnic”.

Sebastian w Młodzieżowej Radzie Miasta pragnie promować szkolnictwo zawodowe i walory z tego kształcenia płynące przede wszystkim dla młodych ludzi. Edukacja i gruntowne wykształcenie jest bardzo ważne, ale pragnę w swojej działalności w Młodzieżowej Radzie Miasta promować rozrywkę w postaci zorganizowanych cyklicznych imprezach podczas, których mogłyby się odbywać koncerty promujące młodych utalentowanych artystów z naszego miasta. Uważam, że moim nowatorskim pomysłem byłoby uruchomienie wypożyczalni rowerów miejskich „z legitymacją szkolną”, czyli przede wszystkim dla uczniów jako alternatywę dla MPK. W końcu o zdrowie młodego pokolenia należy dbać.

Czekam na Wasze pomysły, ale najpierw proszę o głos na moją kandydaturę. Z góry dziękuję za każdy oddany głos.

Nasi młodzieżowi kandydaci na radnych znają potrzeby i zainteresowania swoich rówieśników, mają wiele energii i inicjatywy, by działać na rzecz zmiany swojego środowiska lokalnego. Działalność społeczna to szansa dla tych młodych ludzi, którzy posiadają inicjatywę i energię i pragną ją wykorzystać. W Radzie młodzi ludzie mają okazję udowodnić, że np. posiadają wielką charyzmę, potrafią doskonale planować, czy dobrze czują się w kontakcie z mediami. Działalność w Młodzieżowej Radzie stwarza wiele okazji do wyjazdów na szkolenia, uczestniczenia w rozmaitych projektach, zintegrowania się ze środowiskiem aktywnych młodzieżowych organizacji. Bardzo często pierwsze szkolenie to cenny impuls do rozwoju całej Rady: to okazja, by poznać liderów z innych miast i krajów, zapoznać się z przykładami realizowanych projektów i nawiązać współpracę. To cenna przestrzeń do uczenia się, zdobycia doświadczenia, a nawet pierwszego wpisu do zawodowego życiorysu. Młodzieżowa Rada Miasta może stać się pierwszym krokiem do dalszego zaangażowania się w prace organizacji pozarządowych, lokalną politykę, czy założenia własnego przedsiębiorstwa. Aktywność w Radzie pomaga w rozwoju umiejętności społecznych, takich jak: praca w grupie, komunikacja interpersonalna, zarządzanie projektami, czy umiejętność wypowiadania własnego zdania. Są to kluczowe umiejętności także w przyszłości – w pracy zawodowej.

Zapraszamy wszystkich uczniów ZSM-E do głosowania na naszych kandydatów. Wszelkie pytania prosimy kierować do kandydatów bądź do organizatorów wyborów: p. M. Kozłowskiej, p. B. Bartoś, p. P. Konarzewskiego, p. M. Turowskiego.

k1

k2

ARCHIWUM

Skip to content