Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Telefony, aplikacje i Dzień Niepodległości

Telefony, aplikacje i Dzień Niepodległości

Opublikowano: 07-11-2018

7 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie zorganizowano grę terenową, której tematyka korespondowała ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedsięwzięcie było bezpośrednią realizacją dwóch priorytetów podanych do realizacji przez minister Annę Zalewską w roku szkolnym 2018/2019 – 100 rocznica odzyskania niepodległości – wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów oraz rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.
Oprócz kształtowania dobrych postaw dla uczniów była to również szansa sprawdzenia swojej wiedzy związanej z kulturą naszej ojczyzny oraz okazja do zdrowej, sportowej rywalizacji. Pytania dotyczyły tak różnorodnych dziedzin jak literatura, historia, geografia, muzyka, film, a nawet kuchnia i ukryte były pod postacią kodów QR. Zadaniem uczniów było – z użyciem telefonów i odpowiednich aplikacji – odkodowanie zadania i wykonanie go szybciej od konkurencji, a następnie przejście do kolejnego wyzwania.
Wykorzystanie telefonów, aplikacji i kodów QR w rozwiązywaniu zadań szkolnych bardzo przypadło uczestnikom do gustu, co wskazuje na zasadność stosowania tego typu technologii w przyszłości.

Wyniki rywalizacji:

I miejsce (ex equo): Mateusz Grzeszczyk i Filip Schmidt – klasa 2Ea
III miejsce: Jakub Zuśka – klasa 2Mm.

Organizatorzy: Anna Niska i Piotr Konarzewski.

 

GRA TERENOWA: Jeśli nie brałeś udziału w grze, możesz sprawdzić się teraz. Potrzebujesz telefonu i dowolnej aplikacji do skanowania kodów QR. Miłej zabawy!

1. 2.  

3.4.

5.6.  

7. 8.

9.  10.

ARCHIWUM

Skip to content