Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Tego dnia chcemy być razem! Wielki Finał WOŚP w ZSM-E w Olsztynie

Tego dnia chcemy być razem! Wielki Finał WOŚP w ZSM-E w Olsztynie

Opublikowano: 12-01-2018

12 stycznia 2018 roku odbyła się w ZSM-E w Olsztynie impreza zamknięta w ramach 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Energetyk Sztab Olsztyn – podobnie jak sztaby w całej Polsce – organizował swoje działania w celu pozyskania środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.
Sztab (nr 4050) utworzyli: Katarzyna Chamerska, Katarzyna Ostowska, Wanda Piwońska i Piotr Konarzewski (szef sztabu) oraz czworo wolontariuszy (uczniowie klasy 3Ea): Aleksandra Krasnodębska, Radosław Madrak, Grzegorz Grabowski i Jakub Bednarek.
Na jeden dzień w roku miejscem działań sztabu stała się szkolna biblioteka, która przybrała kształt szkolnej kawiarenki, gdzie można było napić się kawy lub herbaty, zjeść pyszne ciasto i wziąć udział w loterii fantowej. Przed szkolną publicznością ze swoim koncertem w repertuarze bluesowo-rockowym zaprezentował się szkolny zespół muzyczny „Mechaniczno-Energetyczni”. W tym dniu odwiedziły olsztyński „Energetyk” dzieci z Przedszkoli Miejskich 37 i 24, które wzięły udział w pokazach pierwszej pomocy przygotowanych przez Adriana Rafalskiego i Aleksandrę Michnę – przedstawicieli PCK, specjalistów w ratownictwie i pierwszej pomocy. Hitem „Energetycznego” Finału WOŚP okazały się licytacje. Przez ostatni miesiąc można było śledzić i licytować na stronie szkolnego Facebooka 32 aukcje, z których całkowity dochód zasili konto Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przez cały czas trwała zbiórka pieniędzy do puszek wolontariuszy. Ostateczna suma, która będzie naszym wkładem w realizację tej szczytnej idei, wyniosła 4036,01 zł, czyli kwota znacznie większa, niż w poprzednich latach.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest wspaniała dzięki swojej idei – idei łączenia ludzi. ENERGETYK SZTAB OLSZTYN z roku na rok łączy ich coraz więcej i to jest największa radość z Finału WOŚP w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie. Przedstawiciele sztabu dziękują wszystkim, którzy zechcieli wspólnie tworzyć i doświadczać radości tego dnia: fundatorom, licytującym, dyrekcji, uczniom i ich rodzicom, nauczycielom, absolwentom, pracownikom szkoły…po prostu naszym PRZYJACIOŁOM!
Szczególne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu imprezy niech zechcą przyjąć nasi fundatorzy: Maciej Kosiorek, Wanda Piwońska, Wojciech Wawrzyn, Iwona Woźniak, Dorota Woźniak, Marta Wojnicka, Joanna Puchała, Anna Piątkowska, Sylwia Narbut, Zofia Jerominow, Bartłomiej Orzoł, Hanna Niemira, Alicja Derdoń i Kawiarnia Moja w Olsztynie.

Dziękujemy również ofiarodawcom słodkości na kiermasz ciast. Ukłony niech zechcą przyjąć: Kamil Chodyko, Mateusz Deptuła, Maksymilian Kasprzyk, Dawid Langowski, Szymon Orenczuk, Przemysław Orzoł, Adrian Ozimek, Karol Pałczyński, Patryk Sławiński, Kamil Chmielewski, Maciej Mucha, Pascal Danielak, Regina Dawidczyk, Małgorzata Zielska, Katarzyna Ostowska, Wanda Piwońska, Kinga Gawlik-Konarzewska.
Był to trzeci Orkiestrowy Finał w historii szkoły i – mamy nadzieję – nie ostatni.

Zajrzyj do szkolnej galerii: https://zsme.olsztyn.eu/galeria/26-final-wosp-energetyku/

ARCHIWUM

Skip to content