Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

Opublikowano: 21-06-2017

Dnia 21 czerwca 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie pod opieką Grzegorza Zasadowskiego, Małgorzaty Zielskiej i Piotra Konarzewskiego uczestniczyli w spływie kajakowym na trasie Olsztyn-Barkweda.
Spływy kajakowe stały się już wieloletnią tradycją olsztyńskiego „Energetyka” i co roku gromadzą wielu spragnionych wrażeń i kontaktu z naturą młodych ludzi. Tym razem pod bacznym okiem nauczycieli popłynęło 21 uczniów z klas: 2ez, 3ez, 1Eb, 2Eb, 2M, 3Ea.
Trasa spływu okazała się malownicza i zróżnicowana – odcinki łagodne i umiarkowane przeplatane były fragmentami wartkimi, takimi jak przełom rzeki w Lesie Miejskim. Z kajakarskiego punktu widzenia Łyna w tym miejscu okazała się jednak przystępna i możliwa do „ujarzmienia” nawet dla początkującego kajakarza. Po przebyciu Lasu Miejskiego uczestnicy musieli zmierzyć się ze spiętrzoną falą na rozlewiskach rzeki oraz przeszkodami, takimi jak przewrócone drzewa i konieczność przenioski kajaków przy elektrowniach wodnych „Łyna” i „Brąswałd”. Zwieńczeniem spływu było ognisko z kiełbaskami na Polanie Brąswałdzkiej oraz – na zakończenie – pokonanie, wzburzonego tego dnia, Jeziora Mosąg.
Wycieczka była doskonałą okazją do wyciszenia się i odpoczynku na łonie przyrody oraz chwilą wytchnienia od codziennej pracy i nauki.

ARCHIWUM

Skip to content