Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Savoir – vivre na co dzień i od święta

Savoir – vivre na co dzień i od święta

Opublikowano: 31-10-2017

W październiku 2017 roku wszyscy uczniowie ZSM-E w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa zrealizowali projekt czytelniczo – edukacyjny zatytułowany „Savoir – vivre na co dzień i od święta”.
Projekt ten był zespołowym, planowym przedsięwzięciem obejmującym zróżnicowane działania. Realizowany był w zespołach klasowych, a nad jego przeprowadzeniem opiekę sprawowali wychowawcy poszczególnych klas.
Istotą projektu było zapoznanie uczniów z książką Elżbiety Młynarczyk „Savoir vivre na co dzień i od święta”, która została zakupiona przez bibliotekę szkolną w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a ponadto przybliżenie uczniom naszej szkoły zasad dobrego zachowania oraz wychowanie w duchu szacunku dla drugiego człowieka.
W związku z powyższym wszyscy wychowawcy klas zrealizowali na godzinach wychowawczych temat związany z zasadami savoir – vivru oraz wykonali z uczniami „Dekalog ucznia ZSM-E”. Wszyscy uczniowie mieli też szansę rozwiązać konkursowy quiz o dobrym zachowaniu. Chętni napisali pracę pisemną „Moje zachowanie świadczy o mnie”, za której realizację mogli uzyskać ocenę.
Pomysłodawcą i koordynatorem przedsięwzięcia była p. Agnieszka Wirchanowicz

ARCHIWUM

Skip to content