Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Pożegnanie maturzystów

Pożegnanie maturzystów

Opublikowano: 27-04-2018

27 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie odbyła się gala pożegnania maturzystów. Prowadzący – Wojciech Błaszczyk i Kacper Brzeziński – powitali wszystkich zebranych: panią dyrektor Ewę Kaliszuk, panią wicedyrektor Wandę Piwońską, panią wicedyrektor Katarzynę Chamerską, pana wicedyrektora Tomasza Końskiego, kierownika warsztatów szkolnych pana Wiesława Stępniaka oraz grono pedagogiczne i pracowników administracji i obsługi. Szczególnie ciepło powitali rodziców oraz tegorocznych maturzystów z wychowawcą panem Piotrem Konarzewskim.

Uroczystość akademii podkreśliły przemówienia pani dyrektor Ewy Kaliszuk i przewodniczącego Rady Rodziców pana Marka Dziekońskiego. Pani dyrektor nie tylko zwróciła się do uczniów, ale również złożyła podziękowania na ręce pani Ewy Kobus, pani Wioletty Januszko i pana Marka Dziekońskiego za okazaną życzliwość, pracę na rzecz szkoły i otwartość na jej potrzeby. Następnie głos zabrali przedstawiciele maturzystów – Dominik Januszko i Mariusz Pietrzak, a zwieńczeniem ich wystąpienia były podziękowania złożone na ręce pani dyrektor wraz z przygotowanym wspólnie z rodzicami tortem.
Kończący szkołę uczniowie byli przede wszystkim wybitnymi sportowcami. Zdobywali najwyższe laury nie tylko w Olsztynie, ale również w całym województwie, w takich dyscyplinach jak lekkoatletyka, piłka nożna, piłka siatkowa, ale przede wszystkich piłka ręczna. W tej kategorii nagrodzeni zostali: Tomasz Pasymowski, Dominik Januszko, Mariusz Pietrzak, Piotr Gromadzki, Łukasz Dziekoński, Mariusz Czajkowski, Jarosław Kuch i Kacper Łęgowski.
Doceniono również zaangażowanie społeczne klasy. Za działalność w poczcie sztandarowym, współorganizowaniu finałów WOŚP, udziale w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca, zbiórkach żywności i wielu innych projektach nagrodzono: Łukasza Dziekońskiego, Mariusza Pietrzaka, Michała Czajkowskiego, Pawła Szymańskiego, Jarosława Kucha i Piotra Gromadzkiego.
Tę część uroczystości zakończyło wręczenie upominków przez uczniów reprezentujących klasy trzecie oraz odczytanie życzeń w ich imieniu przez uczennicę Aleksandrę Krasnodębską.
Centralnym punktem uroczystości było wręczenie abiturientom świadectw ukończenia szkoły przez wychowawcę klasy 4Ea pana Piotra Konarzewskiego, który na zakończenie wygłosił pożegnalne przemówienie i skierował życzenia do swoich wychowanków.
Wydarzenie pozostawiło po sobie radość i nostalgię. Radość – ponieważ ten dzień był symbolicznym zwieńczeniem czteroletniego wspólnego wysiłku edukacyjnego i wychowawczego nauczycieli i uczniów. Pozostanie jednak również smutek i nostalgia związane z odejściem kolejnego rocznika absolwentów, który przez ostatnie cztery lata tworzył chlubne karty historii szkoły.

Przygotowanie uroczystości: Ewa Budzianowska, Katarzyna Ostowska, Katarzyna Chamerska, Wanda Piwońska, Ewa Kobus, Wioletta Januszko, Marek Dziekoński i Piotr Konarzewski.
Dokumentacja zdjęciowa: Jerzy Piątczak i Patryk Ordoński.

Zobacz zdjęcia w szkolnej galerii: https://zsme.olsztyn.eu/galeria/pozegnanie-maturzystow-27-04-2018/

ARCHIWUM

Skip to content