Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Polska – nasza Ojczyzna droższa od innych

Polska – nasza Ojczyzna droższa od innych

Opublikowano: 25-11-2016

25 listopada 2016 r. odbył się w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie uroczysty montaż słowno-muzyczny pod tytułem „Polska – nasza Ojczyzna droższa od innych”.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: dyrektor Wydziału Kształcenia, Wychowania i Opieki Kuratorium Oświaty w Olsztynie pani Barbara Antczak oraz dyrektor przedszkola im. Świętej Rodziny w Olsztynie pani Anna Rykowska. Realizacja akademii możliwa była dzięki współpracy nauczycieli i uczniów ZSM-E. Inicjatorem uroczystości była p. B. Bartoś. W montażu udział wzięły: p. R. Dawidczyk, p. E. Świerkocka, p. M. Kozłowska, p. G. Hołowieńko-Rożniecka, p. W. Piwońska-Kosiorek, p. A. Wirchanowicz, p. K. Chamerska oraz uczniowie klas: 1M, 2M, 2Ea, 3Ea. Głównym celem inscenizacji było ukazanie piękna i ducha narodu polskiego oraz wyjątkowość naszej ojczyzny. Przedstawione prezentacje multimedialne, interpretacje recytatorskie i muzyczne pozwoliły podkreślić i zrozumieć jak ważna jest ojczyzna dla wielu pokoleń Polaków, a szczególnie dla współczesnego młodego pokolenia. Uroczystość odbywała się w biało-czerwonej scenerii. Jej punktem wyjątkowym był występ najmłodszych gości – dzieci z przedszkola im. Świętej Rodziny w Olsztynie w strojach z czasów Księstwa Warszawskiego, które zaprezentowały się w przepięknym patriotycznym repertuarze. Dzieci przygotowały wychowawczynie: pani E. Końska i pani D. Komar.
„Polska – nasza Ojczyzna droższa od innych” to projekt, który łączy pokolenia, pokazuje, jakim wyjątkowym narodem jesteśmy i jak piękna jest nasza ojczyzna – Polska.

ARCHIWUM

Skip to content