Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Ogólnopolska lekcja pierwszej pomocy

Ogólnopolska lekcja pierwszej pomocy

Opublikowano: 16-10-2018

16 października 2018 roku Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie – już po raz trzeci – świętował Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W tym roku zaprosiliśmy do współpracy olsztyńską Grupę Pomocy Humanitarnej, Ochotniczą Straż Pożarną z Pasymia oraz Przedszkole nr 37 w Olsztynie.

Zebrani – uczniowie olsztyńskiego Energetyka oraz przedszkolacy – wzięli udział w niecodziennej lekcji z zakresu pomocy przedmedycznej. Przedstawiciel OSP – pan Daniel Przecioska – opowiedział o pracy jaką wykonuje straż pożarna, a szczególnie o pomocy, jakiej udziela ona ludziom poszkodowanym w różnych zdarzeniach losowych. Wolontariusze – członkowie Grupy Pomocy Humanitarnej – Monika Tuszyńska i Adrian Rafalski – przeprowadzili fachowy instruktaż udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy dowiedzieli się, jakie działania należy podjąć, w celu przywrócenia czynności serca.

Głównym punktem programu był udział 60 ochotników – nauczycieli, uczniów i przedszkolaków – w próbie bicia rekordu – wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i tysiącami Polaków w różnych rejonach kraju – w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Podziękowania za pomoc w organizacji przedsięwzięcia niech zechcą przyjąć: Daniel Przecioska, Beata Rafalska, Adrian Rafalski i Monika Tuszyńska.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Katarzyna Chamerska i Piotr Konarzewski.
Dokumentacja zdjęciowa: Patryk Ordoński

Zajrzyj do szkolnej galerii: https://zsme.olsztyn.eu/galeria/europejski-dzien-przywracania-czynnosci-serca-2018/

ARCHIWUM

Skip to content