Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Nawiązanie współpracy z Goethe-Institut

Nawiązanie współpracy z Goethe-Institut

Opublikowano: 01-10-2019

Od 1 września 2019 r. do końca roku szkolnego Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie będzie realizował różnorodne przedsięwzięcia we współpracy z Goethe-Institut. Ma ona na celu wspomóc naszą szkołę w dążeniach do zainteresowania językiem niemieckim i kulturą niemiecką coraz większej liczby uczniów. Po drugie służyć ma ona stworzeniu sieci szkół angażujących się w nauczanie języka niemieckiego – szkół, które mogą wymieniać się doświadczeniami oraz wzajemnie się wspierać.

CELE PROJEKTU:
• Zaangażowanie dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i rodziców w działania na rzecz propagowania języka niemieckiego.
• Stworzenie silnej sieci szkół, które oferują naukę języka niemieckiego
w zwiększonym zakresie.
• Goethe-Institut jest ważnym partnerem, zapewniającym wysoki poziom kwalifikacji zawodowych nauczycieli i polepszenie tym samym jakości zajęć lekcyjnych z języka niemieckiego we wszystkich typach szkół w całej Polsce.
• Wyraźne zaangażowanie nauczycieli w projekty i konkursy związane z językiem niemieckim, poprzez zachęcanie uczniów do udziału w tego typu inicjatywach.
• Aktywny udział uczniów ze wszystkich typów szkół w wydarzeniach (imprezach, konkursach, projektach) przygotowanych w ramach oferty Goethe-Institut.

W ramach współpracy ZSM-E w Olsztynie z Goethe-Institut zapraszamy wszystkich chętnych uczniów szkoły do udziału w konkursie „Werbung für Carsharing”. Uczniowie w zespołach maksymalnie pięcioosoobowych przygotowują reklamę, która zachęca do korzystania z funkcji carsharing. Krótkie filmy reklamowe należy przekazać organizatorkom – pani Katarzynie Winiarskiej i pani Adzie Magierze do 31. października 2019. Zwycięzców poznamy już w połowie listopada, a czeka na nich wyjazd do Monachium do BMW-Welt.

 

ARCHIWUM

Skip to content