Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Międzynarodowy projekt „Das Bild der Anderen”

Międzynarodowy projekt „Das Bild der Anderen”

Opublikowano: 05-12-2019

Od września 2019 r. uczniowie klasy 1CP Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie realizują międzynarodowy projekt Goethe-Institut „Das Bild der Anderen – obraz innych”. Polega on na wymianie e-maili w języku niemieckim z rówieśnikami z innych krajów, będących na tym samym poziomie kompetencji językowych oraz uczących się języka niemieckiego jako języka obcego. Nasi uczniowie rozpoczęli korespondencję z uczniami ze szkoły franuskiej z Cosne.

W czasie projektu nie tylko poszerzamy znajomość języka niemieckiego, ale dowiadujemy się również, jak żyją nasi rówieśnicy w innych krajach na całym świecie. My natomiast zapoznajemy naszych kolegów z polską kulturą i obyczajami. Celem projektu jest wprowadzenie do tradycyjnej lekcji języka niemieckiego, opartej w głównej mierze na ustnej komunikacji, możliwości nadania jej autentycznego pisemnego wymiaru. Istotne jest również zmotywowanie uczniów, już po pierwszych godzinach niemieckiego, do użycia tego języka w codziennej komunikacji oraz wykorzystania nabytych kompetencji. Uczniowie przekonują się, że język niemiecki, jest językiem międzynarodowym, którym można porozumiewać się na całym świecie.

Na zdjęciach znajdują się listy od koleżanek i kolegów z Cosne (Francja), które otrzymaliśmy w tym tygodniu drogą pocztową.

Koordynator projektu w ZSM-E: Katarzyna Winiarska

ARCHIWUM

Skip to content