Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

Opublikowano: 10-12-2018

10 grudnia 2018 r. uczniowie klas pierwszych i drugich Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie wzięli udział w VI Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Olsztyn-Kaliningrad 2018-2019. Konkurs odbywał się jednocześnie w obu tych miastach.
Celem konkursu jest popularyzacja matematyki, wspieranie uczniów zdolnych oraz rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań matematycznych młodzieży.
Uczestnicy musieli zmierzyć się z trzynastoma niestandardowymi zadaniami z geometrii, arytmetyki i algebry, które sprawdzały umiejętności rachunkowe oraz umiejętność logicznego myślenia, analizowania i wyciągania wniosków.
Nagrodą jest udział we wspólnym programie organizowanym dla 5 laureatów z każdego państwa w Kaliningradzie i w Olsztynie w 2019 r., co umożliwi nawiązanie i rozwijanie kontaktów pomiędzy młodzieżą obu krajów.
Naszą szkołę reprezentowali: Robert Barszczewski, Michał Żebrowski, Jakub Zarzeczny, Mateusz Pękała, Aleksy Przystawko, Aleksander Połonkiewicz, Cezary Radtke, Karol Klonowski, Łukasz Dąbrowski i Konrad Witkiewicz.
Opiekunami konkursu były: pani Iwona Proniewska-Bombała i pani Monika Pęgier.

ARCHIWUM

Skip to content