Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » List protestujących nauczycieli ZSM-E w Olsztynie

List protestujących nauczycieli ZSM-E w Olsztynie

Opublikowano: 04-04-2019

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

My, protestujący nauczyciele Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych im. Tadeusza Kościuszki w Olsztynie pragniemy uczestniczyć w dyskusji nad kształtem polskiej szkoły. Zapewniamy, że nasz udział w strajku nie jest zabawą w protest polityczny. W ostatnich dniach wszyscy zdajemy wielki egzamin z demokracji. Jesteśmy uczciwi, odważni, ceniący etos wykonywanego zawodu. Strajk nie jest tylko roszczeniem finansowym. Podjęliśmy walkę z niegodnym systemem wynagradzania oraz działaniami obniżającymi społeczną rangę zawodu nauczyciela. Będziemy kontynuować protest także dlatego, że oburza nas manipulacja informacjami, przerzucanie na nas odpowiedzialności, ośmieszanie i poniżanie. Przeciwstawiamy się opinii, jakoby uczyniliśmy uczniów zakładnikami własnych roszczeń finansowych.
TO RZĄD MA WŁADZĘ I PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA KRYZYS W OŚWIACIE!
Dziękujemy wszystkim tym, którzy rozumieją sens naszego sprzeciwu, wspierają życzliwym słowem, mobilizują do dalszych działań. Jest to dla nas bardzo ważne. Pragniemy stabilizacji, nie chcemy szkoły z chaosem, bezwolnej i posłusznej.
SPRZECIW TEŻ JEST WARTOŚCIĄ.
Drodzy Uczniowie, w obliczu zaistniałej sytuacji zapewniamy, że Wasze dobro zawsze było, jest i będzie naczelną misją naszego zawodu. I pamiętajmy „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”.
Bądźcie z nami.

Protestujący nauczyciele ZSM-E w Olsztynie

ARCHIWUM

Skip to content