Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Lekcja przedsiębiorczości w NBP Okręgowy Oddział w Olsztynie

Lekcja przedsiębiorczości w NBP Okręgowy Oddział w Olsztynie

Opublikowano: 12-04-2018

12 kwietnia 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie wraz z nauczycielem przedsiębiorczości p. Elżbietą Świerkocką uczestniczyli w programie edukacyjnym w NBP Oddział w Olsztynie. Program stanowi efekt współpracy Uniwersytetu Nowoczesnego Obywatela ze szkołą.

Koordynator programu-Główny Specjalista d/s edukacji-p. Anna Karpiak-Olszewska przybliżyła uczniom etapy produkcji banknotów w Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych Warszawie. Mogliśmy zobaczyć wycofane już z obiegu banknoty o nominałach 1000000 zł i 2000000 zł.

Młodzież mogła obejrzeć i porównać wielkość i szatę graficzną banknotu o nominale 500 zł z innymi banknotami i zobaczyć ich zabezpieczenia. Ciekawym punktem programu była możliwość skorzystania z urządzenia do liczenia banknotów i odczytania zabezpieczenia na polskich banknotach obiegowych. Atrakcją wizyty była zagadka dla uczniów polegająca na odnalezieniu fałszywego banknotu, wśród trzech niebędących już w obiegu o nominale 2000000 zł.” Bystrym okiem” wykazał się Dominik Wiśniewski nagrodzony kostką zmielonych i sprasowanych banknotów o wartości ponad 100000zł i wadze ok. 1kg.

Ta ciekawa lekcja przedsiębiorczości była uzupełnieniem wiedzy z zakresu bankowości.

ARCHIWUM

Skip to content