Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

Opublikowano: 16-10-2017

16 października 2017 roku w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie obchodzony był Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji zaprosiliśmy do współpracy naszych Przyjaciół – Fundację Serduszko z panią prezes Iwoną Woźniak i zespół ekspertów w zakresie leczenia z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie – panią kardiolog Dominikę Wocial z ratownikami medycznymi – Tomaszem Strzałkiem i Markiem Mrozkiem. Przeprowadzili oni dla zebranych uczniów teoretyczną i praktyczną lekcję udzielania pierwszej pomocy. Zebrani dowiedzieli się, jakie są przyczyny zatrzymania pracy serca i jakie działania należy podjąć, w celu przywrócenia jego czynności.
Drugim punktem programu był udział wybranej grupy nauczycieli i uczniów w próbie bicia rekordu – wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i tysiącami Polaków w różnych rejonach kraju – w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.
Koordynatorami przedsięwzięcia w ZSM-E w Olsztynie byli: Katarzyna Chamerska i Piotr Konarzewski.

Zajrzyj do szkolnej galerii: https://zsme.olsztyn.eu/galeria/europejski-dzien-przywracania-czynnosci-serca-16-10-2017/

ARCHIWUM

Skip to content