Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca 2021

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca 2021

Opublikowano: 15-10-2021

15 października 2021 r. już po raz piąty obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca, którego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.
W tym roku do współpracy zaprosiliśmy ratowników z Grupy Ratownictwa PCK Olsztyn osobach: Aleksandry Michny, Aleksandry Jaszczuk i Piotra Stawickiego. Zapoznali oni naszą młodzież z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowym wykonywaniu RKO w przypadku osoby dorosłej, dziecka i niemowlęcia.
Uczniom Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w tegorocznej akcji przyświecało hasło „Talent może być niczym, pierwsza pomoc może być wszystkim”. W rolę edukatorów – oprócz zaproszonych gości – wcielili się również nasi uczniowie. Michał Stawski z klasy 4Eab jako ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy z Centrum Ratownictwa w profesjonalny sposób przedstawił podstawowe zasady pierwszej pomocy – zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji. Wspierali go w tym uczniowie klasy 2EaC – Krzysztof Czerwiński i Bartosz Anders. Wśród edukatorów znaleźli się również uczniowie klasy 1Ea – Aleksander Kozak, Jakub Dobkowski i Oskar Ozga. Cieszymy się, że tak szlachetna idea jaką jest ratowanie ludzkiego życia i coroczna akcja jej propagowania stały się tradycją naszej szkoły. Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy: Monika Zielińska, Ada Magiera, Maria Stawowa-Świerkowska i Piotr Konarzewski.

smart

smart

smart

smart

ARCHIWUM

Skip to content