Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Dzień Otwarty Szkoły

Dzień Otwarty Szkoły

Opublikowano: 19-10-2021

19 października 2021 r. gościliśmy w Zespole Szkół Mechaniczno Energetycznych w Olsztynie w ramach Dnia Otwartego ponad 150 uczniów szkół podstawowych.

Odwiedzający zapoznali się z ofertą edukacyjną na kolejny rok szkolny. Na chętnych czekają od września 2022 roku miejsca w tak poszukiwanych na rynku pracy zawodach jak: technik elektryk, technik mechanik, technik chłodnictwa i klimatyzacji, mechanik-monter maszyn i urządzeń, ślusarz, operator obrabiarek skrawających, elektryk i elektromechanik.

Nasi goście zobaczyli nowoczesną, niedawno oddaną do użytku infrastrukturę i bazę dydaktyczną warsztatów szkolnych. Odwiedzając kolejne sale dydaktyczne, zapoznawali się ze specyfiką nauki w zawodach w perspektywicznych, prężnie rozwijających się branżach – mechanicznej i elektrycznej. Prowadzący przybliżyli uczniom tajniki pracy z maszyną CNC i jej komputerowym programowaniem. Rozważali możliwość zobaczenia energii elektrycznej. Pokazywali możliwości lasera. Opowiadali o rozwiązaniach instalacji domowych i przemysłowych, oświetlenia i sterowania maszynami i urządzeniami elektrycznymi.

Wszystko to w przystępny sposób prezentowali nauczyciele ZSM-E przy udziale obecnych uczniów szkoły: Julii Cieślak, Jakuba Siekierskiego, Szymona Ambrochowicza, Marcela Gleszczyńskiego, Sebastiana Ronowicza i Michała Stawskiego.

Dzień Otwarty „Energetyka” przygotowali: Emilia Leśnikowska-Dawidko, Monika Zielińska, Anna Bontal, Wiesław Stępniak, Tomasz Koński, Kazimierz Szymański, Konrad Sitek, Karol Kukraszewski, Roman Korzeń i Piotr Konarzewski.

dzień_otwarty dzień_otwarty dzień_otwarty dzień_otwarty dzień_otwarty

dzień_otwarty

dzień_otwarty

dzień_otwarty

dzień_otwarty

dzień_otwarty

dzień_otwarty

dzień_otwarty

dzień_otwarty

dzień_otwarty

dzień_otwarty

dzień_otwarty

dzień_otwarty

ARCHIWUM

Skip to content