Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Dzień otwarty – 23 kwietnia 2022

Dzień otwarty – 23 kwietnia 2022

Opublikowano: 23-04-2022

W sobotę 23 kwietnia 2022 roku odbył się w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie drugi w tym roku szkolnym dzień otwarty. Ideą dnia było zaproszenie do szkoły rodziców wraz z dziećmi – uczniami ostatnich klas szkół podstawowych. 23 kwietnia odwiedziło nas kilkadziesiąt osób z Olsztyna, jego okolic, a nawet województwa mazowieckiego.

Nasi goście odwiedzili zmodernizowane, nowoczesne, oddane do użytku przed rokiem warsztaty szkolne.  Mieli okazję zapoznać się z bardzo atrakcyjną w kontekście rynku pracy ofertą edukacyjną. Przypomnijmy, że – według barometru zawodów 2022, zarówno olsztyńskiego, powiatowego czy wojewódzkiego- każdy z naszych profilów kształcenia ma charakter deficytowy, a więc jest bardzo potrzebny gospodarce naszego regionu. Są to następujące zawody:

– technik elektryk

– technik mechanik

– technik chłodnictwa i klimatyzacji

– elektryk

– elektromechanik

– ślusarz

– operator obrabiarek skrawających

– mechanik-monter maszyn i urządzeń

Odwiedzający mogli osobiście, biorąc udział w lekcjach otwartych, poznać specyfikę pracy w zawodach w branży elektrycznej i mechanicznej. Pod nadzorem nauczycieli łączyli elementy instalacji elektrycznych, lutowali przewody, programowali maszyny CNC, programowali i uruchamiali program do obróbki laserowej, przyglądali się pracom tokarek i innych maszyn z działu mechanicznego. Dla ogromnej większości uczestników zajęcia w naszych warsztatach była pierwszą okazją w życiu, by spotkać się z tego rodzaju technologią na taką skalę.

Organizatorzy: Emilia Leśnikowska-Dawidko, Ewa Budzianowska, Regina Dawidczyk, Monika Zielińska, Anna Niska, Tomasz Koński, Andrzej Kończyk, Wiesław Stępniak, Marcin Banach, Andrzej Korzeń, Karol Kukraszewski, Konrad Sitek i Piotr Konarzewski.

Zajrzyj do szkolnej galerii: Dzień otwarty 23.04.2022 – (zsmeolsztyn.pl)

ARCHIWUM

Skip to content