Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Drugi Dzień Otwarty Szkoły

Drugi Dzień Otwarty Szkoły

Opublikowano: 23-02-2018

23.02.2018 r. w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie odbył się drugi w tym roku szkolnym Dzień Otwarty Szkoły. Szkołę odwiedziła młodzież i opiekunowie z następujących szkół: Gimnazjum nr 4, Szkoła Podstawowa nr 2, Gimnazjum nr 24, Szkoła Podstawowa nr 33 i Szkoła Podstawowa nr 19.

W trakcie spotkania goście mieli okazję zapoznać się z ofertą ZSM-E w Olsztynie na rok szkolny 2018/2019, w tym planowanymi innowacjami pedagogicznymi, wziąć udział w lekcji pokazowej „Zobaczyć prąd”, zapoznać się z możliwościami drukarki 3D i obrabiarki CNC oraz spotkać się z panem Danielem Przecioską, właścicielem firmy Asetech, absolwentem szkoły, który mówił zebranym o walorach zawodów, w jakich kształci olsztyński „Energetyk” i ogromnych możliwościach oraz przewadze konkurencyjnej, jakie dają kończącym naszą szkołę uczniom na rynku pracy.

Ważnym punktem programu Dnia Otwartego było rozstrzygnięcie II edycji konkursu „Specjaliści od maszyn i energii – oczami gimnazjalisty”. Nagrody w konkursie ufundowała firma Asetech ze Szczytna. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Aleksandra Opola Paulina Szczepańska ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie (opiekun: pani Adriana Sokół)

II miejsce – Jakub Januszewski i Wiktoria Markowska ze szkoły Podstawowej nr 19 (opiekun: pani Emilia Prosowska)

III miejsce – Aleksandra Zawadzka i Monika Frycz z Gimnazjum nr 24 w Olsztynie (opiekun: pani Ewa Cichocka)

Prace laureatów można oglądać na szkolnym kanale You Tube:
I miejsce: https://www.youtube.com/watch?v=MvNQN4Hsuu4&feature=youtu.be

II miejsce: https://www.youtube.com/watch?v=aXEszCDPJFk

III miejsce: https://www.youtube.com/watch?v=pbNM5AX9rSU

Drugi Dzień Otwarty w ZSM-E w Olsztynie przygotowali: Katarzyna Chamerska, Wanda Piwońska, Sylwia Narbut, Wiesław Stępniak, Tomasz Koński, Kazimierz Szymański, Zygmunt Piotrowicz, Grzegorz Zasadowski i Piotr Konarzewski.

ARCHIWUM

Skip to content