Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Akcja “KOMÓRKOMANIA”

Akcja “KOMÓRKOMANIA”

Opublikowano: 26-04-2019

26 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie odbyła się akcja pod tajemniczą nazwą „KOMÓRKOMANIA” zorganizowana we współpracy z Fundacją DKMS. Wbrew pozorom nie ma to nic wspólnego z jakąś modą na nowy model telefonu, ale modą na uratowanie komuś życia za pomocą własnych komórek macierzystych.
Celem akcji przeprowadzonej w naszej szkole była możliwość rejestracji świadomych potencjalnych Dawców szpiku kostnego w ogólnoświatowej bazie współtworzonej przez fundację DKMS. Chęć pomocy jaką wyrazili nasi uczniowie i nauczyciele poprzez udział w tej akcji pokazuje naszą wrażliwość na problemy drugiego człowieka oraz ich pełną świadomość, że mogą uratować życie osobie chorującej na nowotwory krwi.
Akcja nie odbyłaby się dzięki naszym wolontariuszom: Katarzynie Baranowskiej i Konradowi Witkiewiczowi, którzy wzięli udział w przygotowaniu stanowisk i przeprowadzili chętne osoby przez całą procedurę rejestracji. To właśnie często takie młode osoby odgrywają kluczową rolę w misji, jaką pełni fundacja.
Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor za zgodę na nasze działania, wolontariuszom za pomoc i wszystkim, którzy podjęli świadomą decyzję o rejestracji.
Zdrowe osoby pełnoletnie, które chciałyby dołączyć do zaszczytnego grona potencjalnych dawców szpiku kostnego mogą zgłaszać się do 29 maja 2019 r. bezpośrednio do pani Moniki Pęgier. Zaproście kolegów, rodziców, rodzinę – czekamy na Was i na wasz dar życia dla drugiej osoby.
Organizator: Monika Pęgier

ARCHIWUM

Skip to content